Psi a kočky

HYALUTIDIN DC ACTIV

2x 125ml – kloubní výživa pro psy a kočky

Doporučujeme:

 • Pro všechna plemena psů a koček ve vyšším věku nebo se zatížením s projevem opotřebení a s bolestmi kloubů.
 • Pro všechna plemena psů a koček v průběhu roku v závislosti na stupni zatížení a jako prevenci a péči o pohybový aparát.
 • Pro všechna pracovní plemena psů při vyšší zátěži pohybového aparátu při vykonávané práci.
 • Pro všechna štěňata a koťata od tří měsíců věku v období maximálního růstu jako podporu pro správný vývin pohybového aparátu.
 • Pro všechna mladá pracovní plemena psů jako prevenci a podporu funkce pohybového aparátu před zahájením výcviku.
 • Pro všechna plemena starších psů a koček pro prodloužení jejich aktivního věku.
 • Pro všechny psy a kočky po úrazech nebo provedené operaci kloubů jako prevenci možnosti vzniku artrózy.

Dávkování
HCK se vyrábí pouze z přírodních produktů a jako doplněk stravy nahradí nedostatek kyseliny hyaluronové a chondroitin sulfátu v pohybovém aparátu. Toho se dá jednoduše dosáhnout užitím přípravku Hyalutidin DC AKTIV před krmením, případně spolu s krmením, a to po dobu 30 dní nepřetržitě, v následujícím množství:

V případě starších zvířat s dlouhotrvajícími problémy s pohybem a zvětšující se bolesti či u výrazně zatěžovaných zvířat se v průběhu prvních deseti dní doporučuje zvýšit denní dávku (u malých plemen na 3 ml, středně velkých plemen na 6 ml, u velkých plemen na 9 ml a u obřích plemen na 12 ml).

Na základě výše uvedeného příjmu a doplňování zásob kyseliny hyaluronové a chondroitinu v organismu v závislosti na stupni poškození kloubových tkání a na zatažení kloubů, může uvedená saturace, tedy doplňování depozitu výše uvedených základních stavebních látek synoviální tekutiny, trvat různou dobu.

Samozřejmě se účinek neprojeví ihned, neboť zásoba kyseliny hyaluronové a chondroitinu musí být nejdříve doplněna na optimální hodnotu. Ale již po druhém týdnu každodenního podávání můžeme u zvířete pozorovat začínající úlevu od bolesti – zvíře lépe vstává, má větší chuť do práce či pohybu vůbec, zlepší se mu pohyblivost a ohybnost.

Během následující doby se toto zlepšení stává více a více zřetelným, s občasnými výkyvy v závislosti na počasí a namáhání kloubů.

 

 

Obvykle na konci čtyřtýdenního užívání HCK je většina artritických bolestí a obtíží snížena na lehce snesitelnou úroveň anebo úplně zmizí. V závislosti na jedinci je možno prodloužit dobu užívání na šest až osm měsíců.

Jakmile je pohyblivost do velké míry zlepšená, úleva od bolesti je značná. Tento efekt, následující po užívání HCK, může trvat různou dobu. Závisí především na stupni zatěžování kloubů. Když se obtíže u zvířete začnou znovu projevovat, doporučujeme užívat HCK denně po dobu dalších čtyř týdnů. Pravidelným užíváním doplňku HCK, plus užíváním s přestávkami, můžeme potlačit a zastavit bolestivost způsobenou artrózou a podstatně zvýšit pohyblivost, uvolnění a ohybnost pohybového aparátu všech plemen psů a koček.

 

 

UPOZORNĚNÍ PRO SPOTŘEBITELE

 • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
 • Výživový doplněk není určený jako náhrada vyvážené a pestré stravy.
 • Ukládejte mimo dosah dětí.
 • Spotřebujte do doby minimální trvanlivosti.
 • Mírné zakalení není závadou, před použitím láhev protřepejte.